O WITCH (Přednastavené)

4. května 2013 v 13:41 | Irma-Taranee |  Článečky
W.I.T.C.H. je fantasy superhrdinská komiksová série, kterou v roce 2001 v Itálii vytvořila Elisabetta Gnone. Vypráví příběh pěti mladých dívek, které byly vybrány, aby byly novými strážkyněmi fiktivního světa Kondrakar[1], aby chránily střed vesmíru před lidmi a různými stvořeními, které mu chtějí uškodit. Z těchto důvodů byly hrdinky obdařeny magickými silami nad pěti elementy.
Název W.I.T.C.H. je zkratkou prvních písmen hrdinek: Will, Irma, Taranee, Cornelia, and Hay Lin. Komiks W.I.T.C.H. byl původně vydáván v Itálii, postupně se jeho edice rozšiřovaly a nyní je vydáván ve více než 50 zemích a překládán do více než 20 různých jazyků po celém světě. Podle komiksu byl také vytvořen stejnojmenný animovanýtelevizní seriál.
Hlavní postavy

Will Vandomová

Will je 14 let, narodila se 19. ledna ve znamení Kozoroha. Byla jí svěřena moc nad málo známým živlem zvaným Quint Esence , kromě toho je ochránkyní Srdce Kondrakaru.
Will je vůdčí osobností party. Ráda plave a miluje zvířata. Mezi její nejoblíbenější patří žáby a dokonce sbírá předměty s žabí tématikou. Ve škole ji nejvíce baví biologie, fyzika, chemie a počítače. Její oblíbenou barvou je růžová. Je zamilovaná do spolužáka Matta Olsena. Za domácího mazlíčka měla plcha, jemuž říkala "pan Huggles", a kterého kdysi zachránila před Uriovou bandou. Byl to roztomilý malý nezbeda.
Will je jedináček a po rozvodu rodičů žije sama se svou matkou Susan, která pracuje v počítačové firmě Simultech a později se provdá za učitele dějepisu Deana Colinse.

[Irma Lairová

Irmě je 13 let, narozeniny slaví 13. března, je ve znamení Ryb. Byla jí svěřena moc nad živlem vody.
Nemá příliš v oblibě školu, zato ráda poslouchá hudbu, tancuje a zpívá. Zbožňuje legraci, večírky, vtipy, sladkosti, chipsy, zpěváky a filmové hvězdy. Její oblíbenou barvou je tyrkysová. Za domácího mazlíčka má želvu Lilit.
Otec Irmy je policista, podílel se mimo jiné na vyšetřování zmizení Elyon. Spolupracuje se dvěma agenty - psycholožkou Mariou Medinovou a Joelem McTiennanem. Irmina matka Anna je v domácnosti, je to hodná a starostlivá maminka, kterou ale není radno rozzlobit. Irma má mladšího bratra Christophera, který často zlobí a dělá si legraci z ní i jejího kamaráda Martina Tubbse.

[ Taranee Cooková

Taranee je 13 let, narozeniny slaví 23. března, je ve znamení Berana. Je jí svěřena moc nad živlem ohně.
Ve škole má ráda matematiku. Zbožňuje přírodu, ráda fotografuje a sleduje basketbal. Její oblíbenou barvou je červená. Je zamilovaná do Nigela Ashcrofta.
Matka Taranee Theresa je soudkyně. Své děti vychovává přísně, ale má je velmi ráda. Otec Taranee Lionel Cook pracuje u soudu jako psycholog. Miluje svoji rodinu a na rozdíl od své ženy je mírný a laskavý. Taranee má staršího bratra Petera, kterého baví surfování a basketbal. Mezi jeho přátele patří Matt Olsen, Martin Tubbs a Nigel. Později se ale Taranee dozvídá že je adoptovaná. Taranee má ráda Nigela který na začátku kamarádí s Uriem a jeho bandou, Taranee se ze začátku bála ohně, ale pak přišla na to, že se ohně bát nemusí. Taky ovládá telepatii.


Cornelia Haleová

Cornelii je 14 let, narozeniny slaví 10. května, je ve znamení Býka. Byla jí svěřena moc nad živlem země.
Ve škole má ráda francouzštinu. Jejím největším koníčkem je krasobruslení a nakupování. Má ráda zelenou barvu a módu. Nesnáší tmu a malé stísněné prostory. Za domácího mazlíčka má kocoura jménem Napoleon. Byla zamilovaná do Caleba vůdce rebelů v Meridianu. Její láska je Peter (starší bratr Taranee).
Cornelia bydlí v luxusní čtvrti v Heatherfieldu. Její otec Harold je úspěšný bankéř, matka Elisabeth je restaurátorka. Cornelia má malou sestřičku Lilian, která si ráda hraje a tropí nezbednosti. Cornelia na ni trochu žárlí, neboť rodiče se věnují víc sestře než jí.
Dřív neuměla plavat, ale teď už to umí a z vody strach nemá. Taky ovládá teleginezi.

Hay Lin

Hay Lin je 13 let, narozeniny slaví 4. června, a je tedy ve znamení Blíženců. Je jí svěřena moc nad živlem vzduchu.
Ve škole má ráda výtvarnou výchovu. Zbožňuje šití vlastních modelů, komixové časopisy a sci-fi. Ráda vymýšlí návrhy, sbírá časopisy a jezdí na kolečkových bruslích. Její oblíbenou barvou je stříbrná. Je zamilovaná do Erika Lyndona.
Její rodiče Joanna a Chen Linovi vlastní čínskou restauraci, v níž Hay Lin často vypomáhá. Otec i matka mají Hay Lin velmi rádi a opatrují ji jako oko v hlavě. Hay Lin má také moc ráda svou babičku Yan Lin, moudrou a hodnou ženu, která kdysi byla také strážkyní.Hay Lin se taky dokáže zneviditelnit.


ZDROJ: Wikipedie.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 4. května 2013 v 20:39 | Reagovat

Hezké obrázky :-DDD

2 Ema Vančová Ema Vančová | 5. května 2013 v 18:10 | Reagovat

Super blog :D .
Budeme sb ?

3 lps-eliska lps-eliska | Web | 7. května 2013 v 16:09 | Reagovat

a proč o nich nenapíšeš vlastními slovy, Vždyť o nich víš vše! máš vlastní vědomosti ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama